Labas. Perspėju – šitas tekstas bus gana bobiškas, ilgas ir net kažkiek sentimentalus.

Taigi projektavom su P namą. Projektavom, projektavom ir prisiprojektavom. Daugmaž prieš pusmetį pirminė susigalvota namų idėja abiems atrodė ideali – šiek tiek tamsesnis, neutralus, „less is more” filosofiją atitinkantis interjeras. Kaip ir viskas gerai, bet nu ne iki galo. Kadangi nėra to gero, prie ko negalėčiau prisikabinti, minėtas „ne iki galo” po truputį iš musės užaugo iki dramblio. Tad kol visi pavasarį kepė (arba augino) karantino bandeles, aš, pasitarus su savo geresniąja puse, nusprendžiau krapštyt projektą tol, kol nebebus ką jame keisti.

Kaip čia taip atsitiko

Pradėkime nuo pradžių. Projektuodama interjerą klientui, visada išsiaiškinu kokia erdvė jam tiesiog graži ir kokioje erdvėje jis jaučiasi geriausiai. Visa bėda, kad antrojo klausimo nei savęs, nei P nepaklausiau. Viskas sukosi aplink „nu ar tau gražu?”. Tai taip, mums gražu tamsesni interjerai, bet gyvesni vis dėlto jaučiamės šviesoje. Tai bent staigmena.

Priėjus tokią išvadą, neliko nieko kito, kaip tik šviesinti visą projektą. P galvojo, kad po mano korekcijų, namai bus tiesiog balti. O mano idėja buvo šiek tiek gilesnė.

Koncepcija

Studijų metais negalėdavau pakęsti filosofinio projekto idėjos aprašinėjimo (P sakė lygiai taip pat vengia rašinėti apie išmanų namą), bet šį kartą viskas labai gražiai susidėliojo savaime:

Mes su P mėgstame keliauti, tačiau pastebėjau, kad grįžę namo vis stebimės, kokia graži yra Lietuva. Asmeniškai aš Lietuvą atrandu iš naujo, bet P yra užkietėjęs Patriotas. Iš didžiosios P. Tinka jam. Ir tiesą sakant, mane tas labai žavi. Būtent todėl, tikėdama, kad jam patiks, sugalvojau sukurti namus savo energija ir spalvomis atspindinčius mylimą šalį.

Balintas uosis, molio ir akmens paviršiai. Lino, šiaudų ir smilgų atspalviai ir tekstūros. Didžioji dalis net pačių menkiausių detalių, staltiesių, indų ar pamerktų gėlių kvepės Lietuva. Per modernumo prizmę, žinoma.

Kas pasikeitė projekte

Pasikeitė ne tik spalvos. Gvildendama išgrynintą idėją tobulinau ir tuos sprendimus, kurių atsisakyti nenorėjome. Imsiu ir papasakosiu apie kiekvieną patalpą atskirai:

  • Svetainė

Start from the basics – šviesesnės sienos. Vis dar ne akinamai baltos, bet… pem atspalvių gali būti ne tik pilkų. Tai kažkurį baltos spalvos toną išsirinksim ir mes. Grindys – šviesesnės, švaresnės, mažiau rustic, labiau modern. Centrinį svetainės šviestuvą pakeitė keli įleidžiami taškai.

Džiaugiuosi didele svetaine. Pufas turbūt šuniukui bus.

Vietoje vienos kosminio dydžio sofos, atsirado dvi mažesnės. Toks sprendimas padidino sėdimų vietų kiekį. Jeigu dar priskaičiuosime šuniukus, tai svetainėje tilps labai daug galvų.

Židinio neplanavome niekur kelti, tad jis liko ten kur stovėjęs. Šiek tiek pakito jo forma ir medžiagiškumas. Atsirado niša televizoriui, kurioje kažkiek slėpsis laidai.

Netflix & Chill ir rozetės eglutei ant tuščios sienos.
  • Valgomasis ir virtuvė

Numylėta juoda virtuvė taip pat įgavo naują pavidalą. Šviesiame interjere ji tiesiog būtų buvusi per tamsi. Betono stalviršį pakeitė akmuo, juodus fasadus pakeitė pilki. Truputį pasikeitė ir pusbario konstrukcija. Bendras vaizdas kiek erdvesnis.

Ateity šitoj vietoj P vartys vaikams blynus ore. Dar reikės išmokint užmaišyt tešlą aišku.
Gaminant puikiai matysis ką veikia likusi kompanija.
Čia vyks draugams pažadėti dinner parties.

Kas dar keisis:

Detalės. Konsolė greičiausiai bus uždara, nes kam tos dulkės. Pasitarėm, kad tripmap’as irgi šviesiai pilkas subtiliau žiūrėtųsi. Valgomojo šviestuvas taip pat dar kliūna.

  • Pirmo aukšto san.mazgas

Pradinių variantų taip ir neparodėm, bet kai gimė naujas, anuos beveik gėda į dienos šviesą traukti. Trumpai – norėjome kažko neįprasto, tai tą ir turim. Šiuo metu bandome susikomplektuoti būtent šito dušo kambario įrangą.

Norėjau didelio veidrodžio, tai reikėjo kampą iškąst.

Kažkas klausė kas eis maudytis į pirmą aukštą, tai cha cha – aš eisiu. Šitas mano favorite. 😀 Realiai jau turbūt ir plyteles išsirinkom. Didžiuojuosi P dėl dviejų dalykų: 1. Rinkdamiesi plyteles užtrukom gal 20 minučių. 2. Jis išrinko gražesnę mozaikos spalvą, kuri idealiai tinka prie medžio imitacijos grindų, kurios nors ir per duris, bet jungsis tarpusavyje.

Viso namo grindys ir pirmo aukšto san.mazgo plytelės.
  • Miegamasis

Be spalvų ir medžiagiškumo šitam kambaryje pasikeitė akcentinė siena. Norėjosi labiau pritraukti interjerą prie bendros projekto koncepcijos.

P sakė seno modelio mac’as mėtosi… Programerių dalykėliai.
  • Antro aukšto san.mazgas

Antras iš trijų. Kai kas sako „pridėk dar porą vonios kambarių ir gyvensit baltuosiuose rūmuose”. 😀

Lenktas baldo kampas, nes aš pastoviai kliūnu visur ir užsistatau mėlynes.

Iš dušo dingo marmuras, visos plytelės pakeistos į vientisesnes. Pačiame duše planuojamos termo medienos grindys. Jau konsultavomės su meistrais, sakė viskas įmanoma. Blogiausiu atveju turėsim porą kvadratų grindinių plytelių atsargai, lupsim medieną lauk ir pratęsim plytelių dangą duše.

Truputį matosi dušas ir termo mediena.

Trečio san.mazgo, vaikų kambarių ir pagalbinių patalpų dar nerodysim, nes velniai žino kas ten bus.

Kas DAR keisis

Čia jau kaip baeris darosi. P juokiasi, kad kol nebus viskas padaryta, tol aš koreguosiu projektą iki negalėjimo, o jam bus vis sunkiau rinktis iš daug variantų. Kas ten žino. Laikykit špygas, kad P būtų lengviau!

P, D ir namas 🙂