P sakė, apie išplanavimą rašyk tu, vistiek daugiau išmanai. Tai kol jis laipioja stogais, papasakosiu kokios mintys kilo pirmą kart pamačius inkiliuko išplanavimą ir kaip vyko perplanavimo procesas.

Architekto paruoštą išplanavimo versiją P parodė man žiemą. Turbūt turėčiau paminėti, kad realiai nėra to blogo ar gero, prie ko negalėčiau prisikabinti. Mylimasis tą žinojo ir beveik įsitempęs laukė kol ką nors pasakysiu. Staigmena nedidelė, bet kritikuoti buvo ką.

Kad būtų aiškiau apie ką kalbu, žemiau prikabinta jau minėta architekto versija.

Išplanavimo pliusai

Visada geriau pradėti nuo pozityvo, tad pirma išvardinsiu dalykus, kurie man nuoširdžiai labai patiko:

 • Visi langai orientuoti pagal saulę. Tai reiškia, kad atsikėlus ryte kavą virti galėsim saulės nušviestoje virtuvėje. Savaitgaliais pietų stalą taip pat jaukiai šildys saulė. O ir vakarais, šiltuoju metų sezonu džiugins paskutiniai dienos spinduliai. Šituo sprendimu buvau sužavėta. Tikrai.
 • Atvira bendroji erdvė. Nesu linkusi didelį plotą skaidyti į mažus atskirus užkampius, todėl smagu buvo matyti, kad virtuvė, valgomasis ir svetainė iš esmės turi atskiras zonas, bet sienos jų neriboja.
 • San.mazgas pirmame aukšte. Būtinybė. Ne kitaip. Kalbu ne tik apie tualetą, bet apie pilnai funkcionalų vonios kambarį su dušu. Negi šunį maudyti tempsi laiptais į viršų?

Ir minusai

Viską apsunkina išorinė namo siena pasukta 25 laipsniais. (Tikslus žmogus P sakė reik paminėt, kad siena pasukta tiesiai į pietus, ne šiaip sau ten architektui susišvietė). Sutinku, kad architektūriškai toks sprendimas yra žavus ir turi itin daug potencialo, bet planuojant interjerą atsiranda nemenkas iššūkis. Taigi pirmiausiai užkliuvo:

 • Virtuvė. Iškart pasakiau, kad visi tie kampai kainuos. Apskritai nelabai įsivaizdavau kaip turėtų atrodyti erdvinis tokios virtuvės vaizdas.
 • Kažkoks apendicitas svetainėje, prie kurio pastatytas TV. Nelogiška atrodė daryti tą įstrižą sieną ir tada prie jos klijuoti erdvę valgančius tūrius, kad būtų įmanoma standartiškai sustatyti baldus.
 • Nedidelė šokių salė namo gale už sofos. Absoliučiai nefunkcionalus kampas. Tiesiog.

Perplanavimas

Kai išplanavimo pliusai ir minusai tapo aiškūs, atėjo laikais tuos minusus naikinti. Jei atvirai, turbūt iki pat vasaros vidurio to plano nejudinom. Kadangi didžiausias galvos skausmas buvo virtuvė, vis pasvarstydavau ką ten tokio padaryti, kad ji būtų ir graži ir patogi naudoti. Pagaliau įsižiebus idėjos lemputei, mažais žingsniais pradėjom lipdyti naują vidaus išdėstymą. Taigi kas buvo pakeista:

 • Be abejo virtuvė. Perkelta kaitlentė ir šaldytuvas. Atsisakyta viršutinių spintelių. Prie įstrižos sienos suplanuota keturių dalių spinta iki lubų. Pačiame plane pokytis nėra didelis, bet pažadu ateityje parodyti vizualizacijas.
 • „Nugriautos” arba tiesiog nepastatytos darbo kambario sienos. Aš dar buvau linkusi jį palikti, bet P sakė nori didesnės svetainės. Nori, vadinasi reikia. Nešiojamu kompu padirbti namuose galėsim ir ant sofos.
 • Šiek tiek perstumdytas san.mazgas. Dėl grožio.
 • „Išoperuotas” apendicitas svetainėje.
 • Po pasivaikščiojimo Restoje, neapleido mintis, kad būtų faina namuose turėti biokuro židinį. Taigi suformuota dėžutė židiniui priešais kosminio dydžio sofą. Sofa reali. Bus kur susodinti draugus 🙂

Tai ir viskas. Su pirmu aukštu tiek. Apie antrą aukštą bus atskira istorija, nes dar patiem neaišku kur pagal Feng Shui lovas statyti. Stay tuned 😉